Головна » 2010 » Серпень » 8 » В Умані: +42, "Браво федерація" і достойна гра проти "фаворита" з Маріуполя!
В Умані: +42, "Браво федерація" і достойна гра проти "фаворита" з Маріуполя!

«Ятрань-Уманьферммаш» -«Іллічівка» (Маріуполь) 2:3 (2:1)

7.08.2010. 18-00. Ст. «Іллічівець-Умань». 250 гл. +42

Судді: Дідич І., Зора К., Ардашева О (всі-Київ)

Інспектор:

«Ятрань-Уманьферммаш»: 1. Стеценко Марія, 3. Боярова Наталія, 88. Шевченко Кристіна, 77. Стець Юлія, 99.Аілінкий Наталія, 17. Кучерява Ірина (46, 9. Безверха Оксана), 10. Волонтир Наталія, 14. Романів Олександра,  8. Супрунович Вікторія, 7.Константінова Катерина, 19. Бабицька Ніна (86, 15.Куртиніна).

«Іллічівка»: 12. Подкуйко, 13.Полухіна, 6.Земляная, 5.Аполоніна, 18.Скрильнікова (5, 4 Колодзей, 46, 22 Колесник), 20 Філенко, 8.Загуменная, 7.Лапатанова, 11.Вінокурова, 10.Хаванская, 17.Кулаковская.

Голи: 0:1 – Лапатанова (4), 1:1 – Стець (10), 2:1 – Романів (30), 2:2 – Лапатанова (54), 2:3 – Аполоніна (65, пенальті)

Попередження: Колодзей (31), Лапатанова (51)

Після півторамісячної паузи поновилися ігри Чемпіонату України серед жіночих команд. Протягом буквально тижня на уманських уболівальників чекає протистояння команди Уманщини проти двох команд з Донецької області. Першими завітали маріупольські гості. В попередніх 5 своїх матчах «Іллічівка» здобула 4 перемоги і лише з харків’янками зіграли внічию. При цьому пропустили лише 2 м’ячі. А тому уболівальники, ще й пам’ятаючи минулорічні 2:7, не надто оптимістично були налаштовані. Це був своєрідний іспит на міцність «Ятрань-Уманьферммаш». Адже покращення якості гри і результатів цього сезону були очевидними. Тепер цікаво було перевірити це на суперниках, що ведуть боротьбу за медалі чемпіонату.

Матч розпочався бурхливо. Вже на першій хвилині багатоходова комбінація господарів завершилася гарним ударом метрів з 25 Кристіни Шевченко. Але м’яч пролетів в лічених сантиметрах поряд зі штангою. А вже на 3-й хвилині перша ж атака гостей завершилася голом. Банальний навіс справа знайшов прогалину в захисті і Лапатанова без перешкод розстріляла ворота метрів з вісьми. Але нинішню «Ятрань» такий початок не ламає. Тут же виник момент біля маріупольських воріт. І взагалі характер гри не відповідав рахунку на табло. І вже на 10-й хвилині справедливість була поновлена. Шевченко чудовим пасом кинула в прорив Стець і та реалізувала вихід один на один в своєму стилі. 1:1. І надалі гості ніяк не могли второпати – чому це вони, фаворити, ніяк не захоплять ініціативу? Команди сповідували різні стилі. Гості зводили свою гру до навісів при найменшій можливості. Але центральні захисники (вперше в цьому сезоні пару цент рбеків складали Аілінкий і Константинова, а Супрунович перемістилася в центр поля до Романів – обидві перестановки без сумніву пішли на користь грі команди!) і воротар не припускалися більше помилок. Стабільною була і ситуація на флангах. Справа звично діяла Кучерява (правда, травма не дозволила проявити найкращі якості і дограти весь поєдинок). А ось зліва грала довгоочікувана Наталія Боярова (4 місяці через бюрократичні перепони нам не вдавалося заявити гравця – гра показала, що боротьба за новачка не була даремною-Наталія підсилила колектив). Цікавою була і контргра «Ятрані». Насамперед завдяки креативності і технічності півзахисників. В центрі це були Романів і згадана Супрунович. А на флангах лише з порушеннями правил відбирали м’ячі у Волонтир і Бабицької. Уманська команда на відміну від суперника віддавала перевагу більше грі внизу. І намагалися вивести в черговий прорив швидку Стець. І двічі лише відчайдушні ривки за межі штрафної воротаря Підкуйко рятували маріупольців від більших неприємностей. Але на 30-й хвилині господарі таки вийшли вперед. Штрафний удар метрів з 25-30 взялася виконувати Романів. І як в матчі з «Родиною» для воротаря удар виявився заскладним! 2:1. Могли господарі іще забити. Був момент і в «Іллічівки». Арбітр проігнорував відверту гру у воротаря Кулаковської – Стеценко через удар м’яч не втримала, але захисники самовіддано ліквідували напругу.

Після перерви гості кинулися відігруватися. Гра більше перемістилася на нашу половину. Маріупольська команда стала діяти просто надто агресивно, жорстко і інколи навіть жорстоко. З ногами відривали м’яча. Благо – арбітр став дивитися на це крізь пальці. Не гнушалися гості і відвертою симуляцією. Особливо в цьому плані розстаралися Кулаковська і Лапатанова. В одному епізоді не витримав навіть арбітр і за симуляцію виписав Лапатановій попередження. Запам’ятаємо цей епізод на 51-й хвилині. Але ці падіння принесли результат. На 54-й хвилині арбітр в сумнівному епізоді призначив штрафний в 17 метрах від воріт. Убивча позиція. І Лапатанова обвідним ударом показала, що стінка не зовсім вдалом вибудована. А ще за 10 хвилин арбітр після затяжної паузи ще й пенальті призначив у ворота уманчанок. Аполоніна шансів не залишила воротарю. Тут арбітраж відверто змінився. Гостям тепер були дозволені і відверті порушення. І поштовхи руками в спину. Відверті зриви атак не каралися навіть хочаб через один жовтими картками. А самою яскравою ілюстрацією упередженості до господарів став момент на 75-й хвилині. Лапатанова (згадуємо попередження на 51-й хвилині) жорстоко впригнула з двох ніг у воротаря Стеценко, що вже тримав м’яча в руках. Сам момент без перебільшення тягнув на вилучення. А враховуючи, що Лапатанова вже і жовту мала, то питань взагалі не виникало. Але арбітр уважно подивився на номер нападаючої і … попросив її залишити поле для отримання допомоги. «Сімка» маріупольців в супроводі лікаря поле залишила і … тут же повернулася назад. Без жодного покарання. Після гри арбітр з посмішкою на обличчі пояснила «Я не по червоним!». Цікава відповідь. Шансів при такому арбітражі за рахунку 3:2 на користь гостей на штрафний чи пенальті на нашу користь в принципі вже не було. Гості не гнушалися грубою грою – арбітраж дозволяв. І навіть при цьому момент відігратися був! Навіть два!! Обидва рази Стець на швидкості тікала від досвідченої Земляної. В першому моменті гостей врятувала воротар Підкуйко, зреагувавши в падінні на удар! А в іншому моменті і вона була безсила, але м‘яч не вцілив в дальній кут….

Загалом відмічу, що «Ятрань-Уманьферммаш» іспит витримала. Команда нічим не поступалася «Іллічівці», що була бронзовим призером в 2009-му і при такому суддівстві стане ним і тепер. Вимальовується приваблива гра. Команда немало забиває (20 м’ячів в 8 іграх). Але при рівних ігрових чинниках в українському футболі ще діють і навколофутбольні… Чомусь хотілося після гри буцнути шапкою об землю і вигукнути «Браво федерація!». Але Луческу це можна а мені поки ні…

Додам на останок. Матч відбувся за температури 42 градуси. І при цьому футболістки показали видовищну гру і за це їм особлива подяка!

А привітати гостей з такою перемогою я відмовився… І на фіналі колосовських змагань в 2007-му, і в Маріуполі торік такий же «осадочок» залишився.

Переглядів: 539 | Додав: Соболенко | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 3
3 Минин Максим
0
Статистику собрать очень сложно. На ФФУ всё засекречено. Нет прошлого сезона, нет протоколов. Все не обновляется... Кто там работает интересно, если даже результаты вовремя не могут ввести.

2 Соболенко
0
Максим, я даже не сразу после игры написал отчет. дал выйти пару. но поверь - тяжело играть зная, что арбитр не будет нейтрален. Я еще месяц назад спокойно не колебаясь назвал фамилию арбитра вчерашнего матча.... И о чудо!!!! Смотрю назначение - таки я угадал!!!!! Наверное кто-то думает. что вокруг слепые! Ты потрать немного времени и собери статистику по назначениям - интересная картина получается))))))))) Я ничего не намекаю)))))))))
Не уважаю команды, которые на самом деле дутые велечины и только так и могут побеждать!